Pasja od 1882 roku

Caffè Vergnano, najstarsza palarnia kawy we Włoszech, rozwijana przez rodzinę Vergnano przez cztery pokolenia, patrzy w przyszłość, skupiając się na jakości, kreatywności i innowacyjności.

Sukces, prosto z Włoch

Firma Caffè Vergnano została założona w 1882 roku z inicjatywy Domenico Vergnano, dziadka obecnych właścicieli firmy, jako mała apteka w Chieri, miasteczku u podnóża wzgórz Turynu.

Prawdziwa pasja

Wkrótce stało się jasne, jakie jest prawdziwe powołanie rodziny Vergnano: w ciągu kilku lat mały sklepik zgłębił sekrety tworzenia, palenia i sprzedaży mieszanek kawy. Aktywność biznesu rosła i szybko otwarte zostały pierwsze trzy magazyny: w Turynie, Albie i Chieri. Prawdziwy przełom nastąpił w 1930 roku i był wynikiem odważnej decyzji - zakupu plantacji kawy w Kenii.

MIĘDZYNARODOWY ROZWÓJ

Obecnie Firma patrzy w przyszłość ze spokojem, mając za bazę 13,500 metrów kwadratowych fabryki, 18 zautomatyzowanych linii produkcyjnych, szóste miejsce w udziale we włoskim rynku detalicznym oraz ponad 4500 klientów w rodzimym sektorze HORECA. Ponadto Caffe Vergnano to ponad 70 kawiarni 1882 w 19 krajach oraz dynamiczny rozwój eksportu do kolejnych 80 krajów.

Nasza kawa - idealne połączenie tradycji i innowacji

Najwyższej jakości mieszanki kawy Caffe Vergnano narodziły się z niezwykłego procesu, rozpoczynającego się od starannego wyboru surowca, a kończącego na wnikliwie kontrolowanej produkcji.

Staranny dobór najlepszych surowców

Caffè Vergnano pozostaje wierna najlepszym tradycjom, będąc jednocześnie jedną z najbardziej dynamicznych i awangardowych palarni kawy.

Powolne, tradycyjne palenie

Palenie jest najbardziej delikatnym momentem w całym procesie obróbki, ponieważ smak i aromat ziaren zależy właśnie od dokładności tego etapu. W Caffè Vergnano ten kluczowy etap jest niezmiennie przeprowadzany z wykorzystaniem tradycyjnej metody wolnego prażenia ziaren.

Jakość to najwyższa wartość naszej firmy

Caffè Vergnano podjęła wyzwanie nowej, światowej polityki środowiskowej, ponieważ polepszenie jakości środowiska oznacza lepszą jakość ludzkiego życia.

Jakość środowiska to bezpieczeństwo żywności

Począwszy od 1999 roku, Caffè Vergnano podjęła się wdrażania nowej światowej polityki środowiskowej zakładającej, że poprawa jakości środowiska wpłynie na poprawę jakości ludzkiego życia.

Firma postanowiła działać w zgodzie z obecnymi, dobrowolnymi zasadami dotyczącymi środowiska i bezpieczeństwa produktów. Do realizacji tego celu oddelegowane zostały osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo żywności i jakość środowiska, zgodnie z zasadami określonymi przez międzynarodowe przepisy UNI EN ISO 14001:2004, IFS (International Food Standard) oraz BRC (British Retail Consortium), zapewniające specjalną autonomię Biura Jakości, zarówno pod względem finansowym jak i kadrowym.