Nasza historia.
Opowieść o kawie.

1882.
Narodziny snu

Wszystko zaczęło się tutaj, w Chieri, kiedy w roku 1882 Domenico Vergnano otworzył małą pracownię. Miejsce to było przesiąknięte bogatym aromatem kawy, prawdziwą pasją i planami na przyszłość. To właśnie tutaj narodziły się nasze marzenia.

1930.
Niepowstrzymana pasja

Rodzinna firma Caffè Vergnano nieustannie się rozwijała, zdobywając przy tym wieloletnie doświadczenie w produkcji kawy. Począwszy od procesu palenia ziaren, aż po sprzedaż. W 1930 roku nastąpił przełom – zakup farmy kawy w Kenii.

1955.
Kawa o wyjątkowej tożsamości

Marka nie przestawała umacniać swojej pozycji na rynku. Nowe logo stało się estetycznym wyrazem naszych wartości- obrony kultury kawy w każdym szczególe i w każdym działaniu.

1970.
Następne pokolenie. Stojąc na ramionach gigantów

Od jednego małego sklepu… do firmy pełnej sukcesów. Pod kierownictwem Carlo i Franco Vergnano, następnego pokolenia, firma przeżywa prawdziwy rozkwit.

1986.
Poszerzanie horyzontów

Caffè Vergnano 1882 nabywa historyczną markę „Casa del Caffè”. Wydarzenie to dało początek działalności firmy w sektorze usług gastronomicznych.

1996.
Przekraczamy granice

Firma rozwija się na całym świecie. Kultura Caffè Vergnano 1882 odkrywa i podbija nowe terytoria, rozszerzając ekspansję na rynki zagraniczne.

2000.
Idealne miejsce na każde espresso

W Chieri – miejscu, gdzie wszystko się zaczęło, zostaje otwarta pierwsza kawiarnia Caffè Vergnano 1882. To projekt, którego celem jest uczynienie Caffè Vergnano 1882 ambasadorem prawdziwego włoskiego espresso na całym świecie. Obecnie nasza marka posiada 178 kawiarniami w 27 krajach.

2005.
Pan Vergnano staje się znany

Przekazywanie DNA Caffè Vergnano 1882 zawsze było dla nas bardzo istotnym działaniem. Dlatego też w 2005 roku twarzą naszej marki stał się aktor Dustin Hoffman. Jego udział w kampanii reklamowej, umocnił naszą pozycję na scenie narodowej, docierając do szerokiego grona klientów.

2011.
Największe wyzwanie

Niezwykle ważny rok w historii Caffè Vergnano 1882. To właśnie wtedy wprowadziliśmy na rynek swoją pierwszą kawę w kapsułkach kompatybilną z Nespresso®.
Nespresso® jest znakiem towarowym strony trzeciej, niezwiązanym z Caffè Vergnano 1882.

2015.
Z myślą o planecie

Od zawsze jesteśmy niezwykle wrażliwi na kwestie środowiskowe. Dlatego też, po szeroko zakrojonych badaniach wprowadziliśmy przełomowe, biodegradowalne kapsułki z kawą.

2022.
Partner strategiczny

Podpisanie umowy partnerskiej z Coca-Cola HBC, wzmacniającej obecność Caffè Vergnano za granicą i przyspieszającej naszą międzynarodową strategię rozwoju.

To dopiero początek…

Wciąż szerzymy, promujemy i rozwijamy kulturę kawy. Każdego dnia patrzymy w przyszłość, nigdy nie zapominając o tym, gdzie wszystko się zaczęło.